W jakiej kolejności czytać serię Chyłka?

Robi wrażenie

Musimy przyznać, że Remigiusz Mróz zachwycił nas serią Chyłka. Chętnie przeczytamy całą tą serię. Od razu zaznaczamy, że seria ta składa się dokładnie z dziesięciu tomów. Jeśli jesteśmy fanami zagrywek prawniczych, to seria ta zachwyci nas od samego początku, aż do ostatniego tomu. Pierwszą książką jest “Kasacja”. Seria się rozpoczyna od manipulacji, intryg oraz prawniczego i bezwzględnego świata. Na pierwszym planie jest ona, a więc Joanna Chyłka.

Kolejny tom to “Zaginięcie”. W tej książce mamy do czynienia z historią malutkiej dziewczynki, która znika niemal bez śladu z letniskowego domu swoich bogatych rodziców. Prawniczka oraz jej podopieczny podejmują się oskarżonych rodziców.

Trzeci tom to “Rewizja”. Tutaj mamy do czynienia z historią żony oraz także córki robotnika z Ursynowa. Giną one w niejasnych okolicznościach. Ich polisa na życie jest okazała, ale towarzystwo ubezpieczeniowe wcale się nie śpieszy z wypłaceniem odpowiedniej kwoty.

Następnie mamy “Immunitet”. Chyłka tutaj musi się zmierzyć z trudną sprawą. Jej znajomy, który jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego zostaje oskarżony o zabójstwo osoby, z którą kompletnie nic go nie łączyło. Czy sędzia okaże się winny, a może mamy do czynienia z polityczną zemstą?

Kolejne tomy


Kolejny tom to “Inwigilacja”. Na jednym z osiedli warszawskich odnajduje się chłopak, który zaginął na wakacjach w słonecznym Egipcie. Posługuje się innymi danymi, ale rodzice w nim rozpoznają swojego syna.

Godny polecenia jest także tom “Oskarżenie”. W tomie tym autor powraca do sprawy morderstw brutalnych pod Warszawą. Chociaż od tamtych zdarzeń minęły cztery lata, a ujęty został sprawa, to pani mecenas otrzymuje list bezpośrednio od żony skazańca.

W tomie “Testament” ginekolog warszawki otrzymuje pewnego dnia ogromny spadek od pacjentki. Sprawa się wydaje bardzo dziwna, ponieważ w jego gabinecie była tylko raz.

“Kontratyp” opowiada z kolei o trójce wspinaczy polskich. Giną oni po drodze na Annapurnę. Nikt nie znajduje nawet śladu po nich.

“Umorzenie” opowiada o rodzinie Skalskich, którzy wydają się rodziną idealną. Pewnej nocy dochodzi jednak do morderstwa brutalnego matki oraz jej dzieci.

Dwie ostatnie części to “Wyrok” oraz “Ekstradycja”. W tej pierwszej Oryński zostaje mecenasem. Jego pierwsza sprawa nie będzie należała do łatwych. W “Ekstradycji” ginie ślad po samej Chyłce. Kordian traci nadzieję, że Joanna znajdzie jakiś sposób, aby się z nim skontaktować.